2. Волейбол
  3. Бразилия ни обърна от 0:1 до 3:1 за Световната лига (ВИДЕО)

Бразилия ни обърна от 0:1 до 3:1 за Световната лига (ВИДЕО)

След като загубиха първия гейм, възпитаниците на Бернардо Резенде бяха безпощадни

Националният отбор по волейбол на България загуби с 1:3 (26:24, 17:25, 20:25, 23:25) от отбора на Бразилия в седмия си мач от група "А" на Световната лига. Освен в първия гейм, който взехме с 26:24, волейболистите ни трудно се противопоставяха на бразилците. Висото, Лукас и Лукарели, водени от разпределителят Бруно Резенде буквално смазаха блокадата ни.

България взе първия гейм с 26:24 и поведе в резултата с 1:0 срещу Бразилия. Отборът на Бернандо Резенде обаче успя да изравни, след като не остави никакви шансове на националите ни във втория. "Селесао" затвори втората част с 25:17. Бразилците успяха да вземат и третата част с 25:20 и поведоха в резултата с 2:1 гейма. В четвъртата част имахме възможност да стигнем до изравняване на геймовете, но бразилците използваха възможностите си и спечелиха с 25:23.

Двубоят започна много оспорвано и резултатът вървеше точка за точка. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:7 в полза на България. За наша радост, бразилците допуснаха множество грешки, особено от сервис. Бразилия излезе напред в резултата при 11:10, но втората техническа пауза дойде при 16:14 за нашите волейболисти.

След прекъсването Цецо Соколов се разигра и разликата набъбна на четири точки в наша полза. При 20:16 в наша полза, волейболистите ни се отпуснаха и резултатът беше изравнен. Камило Плачи поиска прекъсване, което съумя да спре порива на бразилците. След това националите ни изглеждаха по-добре и при 24:22 имахме две възможности да затворим гейма, но отборът на Бразилия отново стигна до равенството. При третата си възжможност обаче, не сбъркахме и взехме първата част с 26:24.

Във втория гейм не започнахме много добре и бразилците поведоха с 4:0. Още от началото на гейма имахме проблеми в посрещането на флот сервиса на Данте, а Висото постоянно ни тормозеше с блока си. Първата точка за България дойде след блокада на Цветан Соколов.

При 6:2 в полза на Бразилия националите ни се вдигнаха и успяха да стопят разликата на само точка, като първото техническо прекъсване във втория гейм дойде при 8:7 за тима на Бернандо Резенде. След паузата обаче бразилците отново направиха голяма разлика и резултатът набъбна до 13:7 в полза на Бразилия. Георги Братоев не бе достатъчно концентриран при разпределянето на топката и на няколко пъти атаките ни бяха спирани от бразилския блок. Разликата от шест точки се запази и до втората техническа пауза, която дойде при 16:10.

След паузата Камило Плачи пусна Добромир Димитров на мястото на георги Братоев, но разликата продължи да расте. Започнахме да бъркаме и от сервис и позволихме на бразилците да ни поведат с осем точки. В крайна сметка "Селесао" затвори втория гейм с 25:17 точки.

В началото на третата част Стоян Самунев започна на мястото на Светослав Гоцев, но бразилците продължиха да бъдат повече от сигурни в посрещането си и организираха страхотни атаки, срещу които ние нямахме отговор. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за бразилците. След паузата допуснахме няколко глупави грешки и Бразилия поведе с 12:7. До второто техническо прекъсване стопихме само една точка от аванса на „Селесао“ до 16:12.

След прекъсването продължихме да правим глупави грешки. На два пъти – първо Скримов, а след това и Алексиев – оставиха леки топки от сервис на бразилците да тупнат в нашето поле и резултатът стана 21:14. Две невероятни бомби от сервис на Цветан Соколов обаче направи резултата по-поносим – 21:17 – и старши-треньорът на Бразилия се принуди да поиска прекъсване. До края на гейма играта вървеше точка за точка и бразилците успяха да вземат и третата част с 25:20.

Първата точка в четвъртата част отново бе за Бразилия, след блокада на Лукас срещу Цветан Соколов. След като поведоха в резултата с 2:1 гейма, бразилците отпуснаха ръцете и на сервис, и в атаката. Фантазията на „Селесао“ заработи в пълна сила и при първото техническо прекъсване вече изоставахме с четири точки.

След паузата от 30 секунди, разликата набъбна до шест точки в полза на Браизлия, но волейболистите ни не се отказаха. Виктор Йосифов застана на сервис и неговият флот успя да затрудни посрещането на „Селесао“. Така разликата при втората техническа пауза бе 16:14 за бразилците. След прекъсването заиграхме по много добрър начин. Дани Милушев, който влезе на мястото на Цветан Соколов направи няколко много добри атакаи и успяхме да поведем с 21:20. След това обаче отново допуснахме няколко грешки, което бразилците използваха и затвориха гейма с 25:23, като в последната точка бе свирена бъркана топка на Братоев. Така възпитаниците на Бернандо Резенде успяха да вземат и мача с 3:1 гейма.

След тази победа, Бразилия излезе на първа позиия в групата с 16 точки, с две повече от България. Утре (5 юли) двата отбора ще изиграят втората си среща на бразилска земя. Двубоят е с начален час 16:10 и отново ще бъде предаван по ТВ7.

СЪСТАВИ:

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро

Резерви: Добромир Димитров, Данаил Милушев, Валентин Братоев, Мирослав Градинаров, Стоян Самунев

Старши-треньор: Камило Плачи.

БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде, Леандро Висото, Данте Амарал, Рикардо Лукарели, Едер Карбонера, Лукаш Сааткамп - Марио Жуниор-либеро

Резерви: Уилям Аржона, Уолъс Де Соуса, Тиаго Алвеш, Маурицио Боржеш, Маурицио Соуса

Старши-треньор: Бернардо Резенде