2. Волейбол
  3. Бразилия остана непревземаема (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бразилия остана непревземаема (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Селесао" ни обърна и във втория мач

Бразилия победи България с 3-1 гейма (19:25, 25:21, 25:17, 25:19) и във втория мач между двата тима от интерконтиненаталния кръг в Световната волейболна лига. Нашите момчета играха по-добре от петък, но и „Селесао” вдигна нивото, като отново „трикольорите” отстъпваха в посрещането.

В първия гейм тимът, воден от Камило Плачи, беше по-концентриран и поведе в резултата след 25:19.

Във втория гейм съдийско рамо помогна на Бразилия да дръпне с 5 точки и въпреки че после реферът ни компенсира, беше късно и домакините изравниха след 25:21.

В третия гейм отстъпвахме значително в посрещането при атаките на Висото и на практика се предадохме – 17:25 и 1-2.

В четвъртия, последен гейм България вдигна нивото, но Бразилия бързо се нагоди и не ни остави никакви шансове, като разликата от 5 точки вървеше през целия гейм.

Най-резултатен за нашия тим в Бразилия бе Цветан Соколов с 14 точки, а за домакините най-много точки реализира Леандро Висото – 18.

Така Бразилия на практика си осигури класиране на финалите в Аржентина, а България ще се бори за второто място със САЩ и Полша.

В последния кръг на груповата фаза приемаме поляците на 12 и 13 юли във Варна, като две чисти победи ни пращат със сигурност на финалите.

ПЪРВИ ГЕЙМ (БРАЗИЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 19:25)
Бразилия започна със силна защита от самото начало на срещата. След трудните първоначални моменти обаче нашите се успокоиха и успяха да дръпнат с две точки при 5:3, като реализираха успешно три контраатаки. Първата техническа пауза дойде при 8:5. Ас на Братоев за 10:5 пък доведе до 5 точки разлика в полза на България. Домакините имаха сериозни проблеми с посрещането на нашия сервис. След два реализирани аса и грешка на Самунев Бразилия намали изоставането си на една точка при 11:12. Второто прекъсване дойде при 16:14 в полза на „лъвовете”. Индивидуални прояви на Цветан Соколов запазиха статуквото. Негов ас за 22:18 пък ни постави във водеща роля за спечелването на първия гейм. Докосване на мрежата на бразилския блок ни предостави 5 възможности за повеждане в резултата. Още при първата затворихме гейма с 25:19.

ВТОРИ ГЕЙМ (БРАЗИЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 25:21)
Бразилия дръпна с две точки след индивидуални грешки на българите и в частност на Соколов. Отново се съвзехме и изравнихме при 3:3. Троен блок срещу Лукарели обърна резултата в наша полза при 5:4. Първата техническа пауза обаче дойде при 8:7 в полза на Бразилия. След отлична блокада срещу Висото, последвана от ас на Самунев, си върнахме преднината при 10:9. След това главният съдия ни ощети при изравняване за 11:11, въпреки че лайнсменът и телевизионните повторения показаха, че топката е вътре при наша атака. След съдийското рамо Бразилия успя да поведе в резултата и второто прекъсване дойде при 16:14. Разликата набъбна и Камило Плачи поиска пауза при 15:20. Двоен блок на нашите, застъпване на Висото и съдийски реверанс обаче намалиха аванса на домакините на едва една точка при 19:20. По-настоятелната игра и опитът на „златистите” натежаха повече в заключителните моменти и Бразилия изравни резултата в геймовете след 25:21.

ТРЕТИ ГЕЙМ (БРАЗИЛИЯ – БЪЛГАРИЯ 25:17)
Бразилия отново беше по-силна в началото на третия гейм, като успя да отрази почти всички наши атаки. Камило Плачи поиска прекъсване при 1:5, а Дани Милушев замени Цецо Соколов. Първото техническо прекъсване дойде при 8:3 за Бразилия. Блокът ни куцаше заради неразбирателство между Самунев и Братоев, но Плачи не предприемаше корекции в състава. Разликата от 5 точки в полза на Бразилия се запази до второто техническо прекъсване, дошло при 16:11. При 11:18 италианският спец все пак направи рокада. Добромир Димитров се появи в игра вместо Жоро Братоев. Не настъпи обаче кой знае каква промяна в играта ни, въпреки неистовите опити на Плачи да повлияе в главите на родните волейболисти. „Селесао” затвори гейма с 25:17.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ (БРАЗИЛИЯ – БЪЛГАРИЯ 25:19)
Бразилия продължи да доминира и в началото на четвъртия гейм. При 8:4 за домакините дойде първата техническа пауза. Разликата идваше най-вече от посрещането. Градинаров обаче се прояви при начален удар и селекционерът на „златистите” Резенде поиска прекъсване при 15:11. Последва аут на Градинаров и втората пауза дойде при 11:16. Разликата се запази до самия край и Бразилия подпечата победата си след 25:19.

Стартови състави:

БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде, Леандро Висото, Данте Амарал, Рикардо Лукарели, Маурисио Соуза, Лукаш Сааткамп - Марио Жуниор-либеро
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Стоян Самунев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев (к), Цветан Соколов – Теодор Салпаров (л)