2. Волейбол
  3. Бразилия отвя Русия и стана първият финалист в Белград

Бразилия отвя Русия и стана първият финалист в Белград

Националният отбор на Бразилия е първият финалист в тазгодишното издание на Световната лига по волейбол за мъже. В полуфинална среща от финалите в Белград, тимът на Бернардо Резенде победи Русия с категоричното 3:0 гейма (25:17, 25:21, 25:21).

Най-резултатен за бразилците в зала "Београдска Арена" бе капитанът на тима Джиба с 16 точки, а Леандро Висото завърши с 14. За отбора на Русия, който бе съперник на България в предварителната група, Юри Бережко се отличи с 10.

В спор за титлата утре, Бразилия ще се изправи срещу победителя от мача между домакините Сърбия и Куба, който започва в 21:30 часа. Русия пък ще играе срещу загубилия мач за 3-ото място в Лигата.