2. Волейбол
  3. Бразилия – Русия е финалът в Световната лига

Бразилия – Русия е финалът в Световната лига

Срещата е тази нощ от 03:00 часа българско време

Световният шампион и настоящ носител на титлата от Световната лига по волейбол – Бразилия – ще има шанса да защитава трофея си в турнира. Това стана факт след като „селесао” надигра Куба с 3:1 гейма (21:25, 25:19, 25:21, 25:20) в полуфинална среща. Мачът се игра в зала "Орфео Супердомо" в Кордоба (Аржентина).

Най-резултатен за "Селесао" стана Данте Амарал с 16 точки (1 блок и 52% ефективност в атака), а Мурильо Ендрес завърши с 12 точки (2 блока, 42% ефективност в атака и 54% перфектно посрещане) за успеха. За кубинците Фернандо Ернандес реализира 11 точки (46% ефективност в атака), а "детето-чудо" Вилфредо Леон (1 блок, 1 ас, 33% ефективност в атака и 46% перфектно посрещане) и Йоандри Леал (2 блока, 1 ас и 41% ефективност в атака) приключиха с по 10 точки, но и това не помогна.

По този начин момчетата на Бернардо Резенде ще защитават титлата си от миналата година срещу отборът на Русия, който в първия полуфинал разгроми Сърбия с 3:0 гейма (26:24, 25:15, 25:20). Най-резултатен за победителите бе Максим Михайлов с 21 точки (5 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака), а Александър Волков прибави 12 точки (5 блока и 78% ефективност в атака) за успеха. За сръбският отбор Саша Старович реализира скромните 8 точки (28% ефективност в атака).

Финалът между Русия и Бразилия ще се играе тази нощ от 03:00 часа българско време, а любителите на волейбола в България ще имат възможността да го гледат по БНТ 1. Мачът за трето място между отборите на Куба и Сърбия е от 23:30 часа българско време.