2. Волейбол
  3. Бразилия с лесна победа над Чехия за турнира „Хуберт Вагнер”

Бразилия с лесна победа над Чехия за турнира „Хуберт Вагнер”

Бразилският национален волейболен отбор записа лесна победа срещу представителния състав на Чехия на старта на възпоменателния турнир „Хуберт Вагнер” в Полша. Участник в четиристранната надпревара е и българският национален отбор, който тази вечер среща тима на домакините.

Световните шампиони и победители в Световната лига се оказаха прекалено силни за чехите и взеха мача с 3:1 (25:18, 25:20, 20:25, 25:22). Бразилският селекционер Бернардо Резенде бе заложил на възможно най-добрия си състав в началото на срещата и „канариньос” спечелиха с лекота първите две части.

Чехите отвърнаха на силния натиск с няколко смени, които се оказаха точни попълнения за селекционера Ян Свобода. На терена влязоха Жири Попелка, Алеш Холубец и Ян Щокър, които успяха да изненадат бразилците и да вземат третия гейм с разлика от пет точки.

Четвъртата част започна с честа размяна на точки, която продължи до средата на частта, когато чехите започнаха да допускат прекалено много грешки. Сервисът на капитана на Бразилия Жиба също се оказа силно оръжие и гостите изградиха преднина от пет точки, която се оказа достатъчна за спечелване на мача.