2. Волейбол
  3. Бразилия се изстреля на полуфиналите в Италия

Бразилия се изстреля на полуфиналите в Италия

В решителен мач за класиране на полуфиналите на Световното първенство по волейбол за мъже в Италия отборът на Бразилия постигна категорична победа над Германия с 3:0.

Преди срещата двата тима бяха победили Чехия и двубоя се очакваше с голям интерес. Олимпийският и световен шампион Бразилия не остави никакъв шанс на съперниците си в последната среща от група "R" и от самото начало доминираше двубоя като победи в отделните геймове с 25:17, 25:20 и 25:19.

Най-резултатен бе Мурило Ендрес с 13 точки, а германците подариха цели 25 точки на съперника от грешки. Съперник на Бразилия се очаква да бъде съставът на домакините от Италия, който трябва да спечели гейм срещу Франция.

В мач без значение за първото място в група "Р" Русия победи Аржентина също с 3:0 гейма.