2. Волейбол
  3. Бразилия се класира за финала след успех с 3:0 над Аржентина

Бразилия се класира за финала след успех с 3:0 над Аржентина

Въпреки че не загуби гейм, бразилският тим не се добра лесно до победата

Националният отбор на Бразилия по волейбол стана първият финалист в тазгодишното издание на Световната лига, след като в днешния полуфинален двубой спечели с 3:0 (25:22; 42:40; 25:23) срещу Аржентина.

Мачът се игра в зала „Ерго Арена” в Гданск и въпреки че бразилците спечелиха без да загубят гейм, срещата бе изключително равностойна и предложи доста зрелищни моменти.

Първият гейм бе спечелен от бразилците с 25:22, а може би най-вълнуващите минути от целия мач предложи вторият гейм, който завърши с фрапиращото 42:40 в полза на Бразилия.

"Селесао" се добра и до успех в третата част от мача, когато въпреки че водеше с 23:20, допусна изравняване 23:23. Две последователни точки за бразилците обаче донесоха успеха на тима и по този начин той ще играе на финала, където за съперник ще има победителят от сблъсъка между Русия и Полша.

Аржентина пък приключва участието си в турнира, като в груповата фаза от финалния етап записа две победи (срещу България и срещу Италия) и едно поражение (срещу Полша).