2. Волейбол
  3. Бразилия запази шансове за полуфиналите

Бразилия запази шансове за полуфиналите

Полша се класира

Домакинът на финалите на Световната лига по волейбол Бразилия запази реални шансове за класиране за полуфиналите, след като се наложи трудно с 3:1 гейма над настоящия шампион в надпреварата САЩ. Пред 10 000 екзалтирани фенове в "Мараканизиньо" възпитаниците на Бернардо Резенде взеха първия гейм с 28:26. Втората част също бе много равностойна, но в края и американците успяха да поведат с 21:18 и да затворят гейма на 22 точки. Третият и четвъртият гейм също бяха изключително оспорвани, но в крайна сметка бяха спечелени от домакините с 25:22 и 27:25, като ключова се оказа силната игра на "селесао" в защита. Най-резултатен за Бразилия бе Лукарели, който записа 21 точки. Евандро добави 16, докато за американците Матю Андерсън реализира 30.

В класирането в групата води Франция с 3 точки, пред Бразилия с 3 точки и САЩ без актив. Победа на "янките" в последния им мач с 3:1 гейма срещу Франция обаче би изравнила напълно показателите на трите отбора.

В другата група световният шампион Полша се класира за полуфиналите, след като се наложи с 3:1 над Италия в първия си мач от турнира. "Дружина полска" стигна лесно до успеха след 25:15 в първия гейм, 27:25 във втория, 20:25 в третия и 25:20 в четвъртия. Най-резултатни за победителите бяха Михал Кубяк и Бартош Курек, които записаха съответно 19 и 18 точки. За Италия Филипо Ланца остана с 14. Ако иска да продължи в следващата фаза, тимът на Италия трябва да се надява по-късно днес Полша да победи Сърбия, без значение с какъв резултат.