2. Волейбол
  3. Бронз за Малинова и Сланчева от Смолян

Бронз за Малинова и Сланчева от Смолян

Николай Колев & Константин Митев надвиха съгражданите си от Кърджали Кирил Хаджиев & Делчо Раев с 2:0 при мъжете

Диана Малинова & Русена Сланчева завършиха с бронз турнира Smolyan Beach Open от Национална верига 2015 по плажен волейбол.  В малкия финал днес състезателките на Марица (Пловдив) надиграха Гергана Докузова & Маргарита Амиджинова с 2:0 (21:15, 21:9) и си осигуриха място на подиума.  Другите две двойки на Марица си разделиха петото място.

В пловдивското дерби вчера Малинова & Сланчева играха феърплей и не се възползваха от възможността да осигурят участието на още една двойка от Марица на полуфиналите.  Те победиха Теодора Симеонова & Дани Найденова с 2:0 (21:18, 21:15) и ги оставиха на последното място в групата.  В полуфинала тази сутрин обаче Диди и Русена отстъпиха пред бъдещите шампионки Светла Ангелова & Ирена Мишонова с 0:2 (12:21, 15:21) и не успяха да се класират за големия финал.

В своите четвъртфинални срещи пък Симеонова & Найденова загубиха от Ангелова & Мишонова с 0:2 (12:21, 14:21), а най-младите маричанки – Гергана Лулчева & Павлина Дачева, от Докузова & Амиджинова с 0:2 (14:21, 16:21).  Така двете двойки завършиха на пета позиция.

В големия финал Ангелова & Мишонова, които представиха България на Европейските игри в Баку, продължиха силното си представяне и победиха Ася Динова & Славина Колева с 2:0 (21:16, 21:11).

При мъжете до финала очаквано достигнаха двете най-добри двойки на България. Николай Колев & Константин Митев надвиха съгражданите си от Кърджали Кирил Хаджиев & Делчо Раев с 2:0 (21:13, 23:21).  Третото място и тук остана за пловдивска двойка - Асен Дапев & Христо Георгиев.
"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"