2. Волейбол
  3. Чехия излезе начело в квалификационната група преди мача на българките

Чехия излезе начело в квалификационната група преди мача на българките

Чехия победи Албания в първия мач от днешната програма на квалификацията за Световното първенство по волейбол за жени, което ще се проведе догодина в Япония.

Квалификационния турнир от група
F се провежда в габровската зала „Орловец” и ще даде право на първите три отбора да продължат спора за присъствие на шампионата  в следващата квалификация.

Чехкините победиха албанките с 3:0 гейма (25:16, 25:12, 25:13) само за 58 минути игра. Най-резултатна за победителките бе Хелена Хавелкова с 12 точки. Есмералда Туци бе с най-висок актив за тима на Албания със скромните 6 точки.

Във втория мач от днес, България се изправя срещу Румъния. Срещата е от 18.00 часа. Българките засега са без загуба, подобно на чехкините и вероятно тези два отбора ще спорят за първото място в групата.