2. Волейбол
  3. Чехия изяде и изплю българските лъвове (видео)

Чехия изяде и изплю българските лъвове (видео)

Срамна загуба за „трикольорите” на световното, чехите биха с 3:1, чакаме Франция да ни класира

Националният волейболен отбор на България записа втора поредна загуба на световното първенство в Италия, отстъпвайки на Чехия с 1:3 гейма (23:25, 25:27, 30:28, 27:25).

Лъвовете играха далеч под очакванията и показаха безидейност във фаза атака, която комбинирана с лошото посрещане доведе справедливо до тежката загуба.

Първото техническо прекъсване в мача дойде при резултат 8:7 за Чехия, като съперниците ни успяха да запазят преднината си и до второто такова - 16:14. След това българите изравниха резултата и геймът се игра точка за точка, но в крайна сметка по-съсредоточени бяха състезателите на Чехия и затвориха първата част при резултат 25:23 в своя полза.

Във втория гейм българските волейболисти взеха инициативата в свои ръце и бяха на път да стигнат до лесен успех в нея, но подобно на вчерашния мач с Франция загубиха голяма преднина и не издържаха психически в края на гейма. Тогава България водеше с 4 точки – 20:16, но позволи на Чехия да обърне ситуацията в своя полза и да спечели с 27:25.

Третият гейм се разви по сценария на втория, като българите отново започнаха силно и натрупаха преднина от три точки за 16:13, но отново изпуснаха инициативата и трябваше да играем до 30:28, за да затворим частта.

В четвъртия гейм Чехия стигна до преднина от 3 точки още при 13:10 и заигра с още по-голямо самочувствие. После аванса на чехите стана далеч по-изразителен и те стигнаха до 19:14, след което нашите все пак се поокопитиха и успяха да стигнат до обрат . В края на гейма отборът на Чехия показа по-голямо желание за победа и я постигна с 27:25 в последната част.

Така Чехия оглави временното подреждане в Група „Е” с 5 точки, а на втора позиция с 4 е отборът на Франция, който снощи ни победи с 3:2 и има мач по-малко от лидерите. България е на третото място с 4 точки в своя актив, докато Китай е на последната позиция с 2 точки, но също е с един двубой по-малко от България и Чехия.

Сред възможните съперници на тима, останал на второ място, ще са Пуерто Рико, Австралия или Камерун, а ако България остане на трето място ще се изправи срещу победителя от Група „F”, който по всяка вероятност ще бъде Сърбия. Лидерът в нашия поток ще срещне опонент номер две от Група „D”, в която са тимовете на САЩ, Аржентина, Венецуела и Мексико.

Ето и съставите, с които започнаха селекционерите на България и Чехия в мача от втория кръг:

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров - либерото;

ЧЕХИЯ: Иржи Попелка, Петър Кончени, Якуб Весели, Ян Щокър, Петер Платеник, Лукаш Тихачек - Мартин Кристоф - либеро;