2. Волейбол
  3. Чехия открадна точка от Франция, но загуби в тайбрек

Чехия открадна точка от Франция, но загуби в тайбрек

Франция победи Чехия с 3:2 в първи мач от група Е, където по-късно тази вечер ще се срещнат България и Китай

Франция победи Чехия с 3:2 в първи мач от група Е, където по-късно тази вечер ще се срещнат България и Китай.  Избраниците на селекционера Филип Блан спечелиха убедително първия гейм с 25:19, но след това допуснаха съперникът им да изравни след 25:22. Нов успех на Петлите с 25:21 им даде отново сет аванс, но след драма - 26:24 - Чехия пак възстанови равновесието. В тайбрека обаче по-класният отбор взе своето след 3:2 и взе две точки. Това означава, че при чиста победа на трикольорите над Китай (3:0 или 3:1) ще излязат еднолично на върха в класирането.

Най-резултатен за Франция бе Антонин Рузие с 28 точки, като 25 от тях бяха от атака. 16 добави Никола Марешал. За Чехия Ян Стокр завърши с 21 точки.