2. Волейбол
  3. Черно море БАСК победи Монтана в дербито на последните, днес е поредната битка за върха - Левски Сиконко - ЛукОйл Нефтохимик

В среща между предпоследния и последния в класирането на Суперлигата - Черно море БАСК (Варна) и Монтана, победи от мача излязоха волейболистите от Варна. Те сразиха съперника си с 3:0 гейма (25:21, 25:18, 25:19) за 64 минути игрово време.

Така, позициите в дъното на таблицата се запазиха, но разликата между Черно море и Монтана е вече 3 точки.

Още резултати:
Марек Юнион Ивкони - Арда - 3:0 (25:16, 25:13, 25:22)
Черно море БАСК - Монтана - 3:0  (25:21, 25:18, 25:19)

Днес от 17.30 часа се играе дербито на кръга между Левски Сиконко и ЛукОйл Нефтохимик, на 16 февруари (17.30 часа) Пирин Балканстрой (Разлог) посреща в своята зала шампиона ЦСКА
Следващият кръг стартира на 20 февруари от 18.00 часа с морското дерби  ЛукОйл Нефтохимик - Черно море БАСК . По същото време, но в Кърджали Арда играе с временния водач Левски Сиконко. На 21 февруари от 17.00 часа е срещата  Монтана - Пирин Балканстрой. Последния мач от програмата на кръга е дербито ЦСКА - Марек Юнион Ивкони, което по програма ще се играе на 22 февруари от 17.30 часа в зала „Васил Симов” в София.