2. Волейбол
  3. Черно Море измъкна под носа на УНСС крайната победа

Черно Море измъкна под носа на УНСС крайната победа

Отборът на Черно море БАСК (Варна) победи трудно като домакин УНСС (София) с 3:2 (24:26, 20:25, 25:23, 26:24, 15:11) в мач от единадесетия кръг на Суперлигата.

Черно море БАСК победи УНСС с 3:2 (24:26, 20:25, 25:23, 26:24, 15:11) в мач от единадесетия кръг на Суперлигата.

С този успех варненци отбелязаха своята втора победа в първенството, след като в деветия кръг надиграха Калиакра с 3:2. Така Черно море заема единадесето място във временното класиране с 4 точки, докато отборът на УНСС е последен, без победа и 1 точка в своя актив.

Двата отбора сътвориха страхотен двубой, изпълнен с много обрати във водачеството в резултата и невероятни емоции.
Домакините от Варна измъкнаха победата из под носа на столичани, като направиха невероятен обрат и обърнаха мача от 0:2 до 3:2.

Равенството в силите докара два гейма над 25-тата точка, а в останалите два разликата бе минимална. В крайна сметка след като спечелиха два последователни гейма и изравниха резултата до 2:2, варненци вече бяха в стихията си и икономистите капитулираха пред техния напор.

В тайбрека черноморци взеха аванс от началото, успяха да запазят разликата и това донесе крайната победа в тяхна полза.