2. Волейбол
  3. Чиста победа за Куба над Япония в първия мач

Чиста победа за Куба над Япония в първия мач

Куба победи безпроблемно Япония като гост с 3:0 гейма (25:22, 25:19, 27:25). Тази победа бетонира кубинците на върха в класирането на група С, където е и нашият национален отбор преди дае завършила срещата между България и Русия, която се играе в Хабаровск.

Куба победи безпроблемно Япония като гост с 3:0 гейма (25:22, 25:19, 27:25). Тази победа бетонира кубинците на върха в класирането на група С, където е и нашият национален отбор преди дае завършила срещата между България и Русия, която се играе в Хабаровск.

Момчетата от Острова на свободата и тези от Страната на изгряващото слънце се изправиха едни срещу други в Тояма пред 4500 зрители.

Япония стартира доре срещата и при първото техническо прекъсване се оттегли с две точки преднина – 8:6. японците продължиха да водят докато Симон не се събуди и не реши да играе. Блок и две атаки на кубинския капитан позволиха на момчетата на Орландо Блекууд да се окопитят и след това нямаше проблеми за тях – 25:22 и гейм за Куба.

Кубинците не дадоха гейм на домакините, които миналата седмица поднесоха изненадата във Варна, побеждавайки нашият национален отбор - 25:19 във втория гейм, трудно 27:25 в третия и чиста победа гарнирана с три точки за Куба.

Татсуя Фукурозава бе най-резултатен за Япония с 16 точки, Роберланди Симон пък отбеляза 12 за Куба.