2. Волейбол
  3. Чиста победа за Жеков и Супер Бобо в турнира за Купата на претендентите

Чиста победа за Жеков и Супер Бобо в турнира за Купата на претендентите

ЕА Патрон (Патра, Гърция) взе чиста победа у дома в първия си четвъртфинален мач от турнира за Купата на претендентите за мъже срещу Галатасарай (Истанбул, Турция). Резултатът 3:0 (25:20, 25:19, 25:21) дава огромно предимство на гръцкия отбор преди реванша другата седмица в Турция, където трябва да спечели само един гейм, за да си осигури място във финалната четворка на турнира.

Българите Андрей Жеков и Боян Йорданов играха като титуляри за отбора си, като плеймейкърът отбеляза 5 точки, 3 от които директно от сервис, а диагоналът стана един от двамата топреализатори на Патрон и на мача с 12 точки.

След мача Йорданов заяви: "Много се радвам, че спечелихме, но все още не сме постигнали целта. Галатасарай е добър отбор и ние трябва да бъдем много внимателни в Турция, ако искаме да се класираме напред."