2. Волейбол
  3. Дамите на Левски с чисто 3:0 над ЕПУ (Перник)

Дамите на Левски с чисто 3:0 над ЕПУ (Перник)

ЦСКА-Демакс би с 3:1 Казанлък Волей

Левски (София) победи чисто като гост ЕПУ (Перник) в последния си мач от пътвия дял на женската Национална волейболна лига. Пред около 150 зрители в зала Борис Гюдеров Сините надиграха своите домакини с 3:0 (25:10, 25:8, 25:20) и си осигуриха класиране на поне второ място преди междинния турнир през януари.

В първите два гейма софиянки бяха безкомпромисни и разгромиха перничанки с категоричните 25:10 и 25:8.  В началото на третата част обаче ЕПУ пое инициативата и дръпна с 8:4 до първото техническо прекъсване.  Домакините не съумяха да удържат аванса си и при 13:13 резултатът беше изравнен, веднага след което Левски излезе напред.  До края на гейма гостенките увеличиха преднината си до 25:20 и се поздравиха с чиста победа.

Така преди последния мач от програмата на кръга, в който утре Марица (Пловдив) посреща Славия-СУ (София), Левски има 15 точки от пет победи и една загуба, с колкото точки са и пловдивчанки, но с по-добро геймово съотношение.  ЕПУ ще посрещне Новата година като шести в класирането с 3 точки от една победа и пет загуби.

Женският волейболен ЦСКА-Демакс победи постигна четвърти успех от началото на сезона, след като се наложи с 3:1 (25:14, 30:28, 23:25, 25:22) над Казанлък Волей в мач от седмия кръг. Казанлък е воден от бившия помощник-треньор на ЦСКА Петър Дочев. В първия гейм на мача момичетата на Юлия Иванова наложиха тотална доминация, като затрудняваха съперничките си и със сервиса си. Така те спечелиха бързо частта след 25:14. Следващият гейм бе далеч по равностоен, като гостите от Казанлък намалиха значително грешките. Двата отбора играха точка за точка в края, но ЦСКА измъкна успеха с 30:28. В третия гейм гостенките спечелиха с 25:23, след като водеха почти през цялото време. В четвъртия гейм ЦСКА спечели с 25:22, а с това и срещата.