2. Волейбол
  3. Дани Михайлов и Божидар Славев с победи във френския шампионат

Дани Михайлов и Божидар Славев с победи във френския шампионат

Изиграха се мачовете от четвъртия кръг на мъжкото първенство на Франция, като от игралите българи победи спечелиха Данаил Михайлов и Божидар Славев, пише bulgarianvolley.com.

Фойе Лек (Сен Куентин) победи у дома Рен Волей 35 (Рен) с 3:1 (25:18, 23:25, 25:22, 25:17). Михайлов игра като титуляр за победителите и реализира 7 точки (5 атаки, 2 блокади). Евгени Цветков не се появи в игра за гостите.

ТЛМ (Туркоан) победи като гост Нис (Ница) с 3:1 (25:21, 23:25, 29:27, 25:23). Славев игра като титуляр в първите три гейма и завърши с 5 точки, всичките от атака при 38% успеваемост.

Алес (Алес) допусна пълен обрат у дома срещу Монпелие Волей (Монпелие) за 2:3 (25:18, 25:14, 26:28, 23:25, 9:15). Кристиян Банчев влезе в игра от ъгъла по време на четвъртия гейм и отбеляза 1 точка от атака.

Останалите двама нашенци в шампионата Атанас Търкаланов от ТВБ (Тур) и Тодор Скримов от Пари Волей (Париж) не се появиха в игра за чистите домакински победи на техните отбори. Именно тези два тима са начело в класирането съответно с 11 и 9 точки. ТЛМ е трети с 8, Рен е девети с 5, Фойе Лек - единадесети също с 5, а Алес - тринадесети с 4 точки.