2. Волейбол
  3. Дебърлиева и Филипова губят в Бергамо, Кендеров и Узунов аут от "Чалъндж къп"

Дебърлиева и Филипова губят в Бергамо, Кендеров и Узунов аут от "Чалъндж къп"

В мач от Група C на Шампионската лига за жени, "българският" Метал (Галац, Румъния) с либерото Мария Филипова, а вече и с разпределителката Любка Дебърлиева, загуби в Бергамо (Италия) срещу местния Фопапедрети с 0:3 (21:25, 18:25, 23:25).

Двете български националки играха като титулярки и се представиха на добро ниво. Дебърлиева, която бе освободена от руския си тим Индезит (Липецк) и преди десетина дни се присъедини към съотборничката си от представителния отбор на България в румънския Метал, демонстрира добър усет към контрата и отбеляза 2 точки по този начин. Филипова пък регистрира 38% ефективност на посрещане.

За Метал, това беше третата поредна загуба в общо 4 изиграни досега мача в Група C. Отборът е трети с 5 точки, но с мач повече от четвъртия Вакъфбанк Гюнеш (Истанбул, Турция), който има 4 точки.

В турнирите при мъжете Двама българи изиграха вторите си шестнадесетинафинални срещи от турнира за Купата на претендентите ("Чалъндж къп") вчера, като и двамата отпаднаха от по-нататъшната борба.

Посойилница (Айх/Доб, Австрия) с централния блокировач Иво Кендеров спечели домакинството си срещу ТВ (Амрисвил, Швейцария) с 3:1 (25:18, 22:25, 25:18, 25:21), но след 0:3 в първия мач в Швейцария не успя да се класира за осминафиналите.

Анортозис (Фамагуста, Кипър) с Петър Узунов не успя да вземе гейм и в реванша си срещу Локомотив (Харков, Украйна) - 0:3 (22:25, 18:25, 22:25) и с общ резултат 0:6 също приключва тазгодишното си участие в евротурнирите.