2. Волейбол
  3. Дебютанти спечелиха първия турнир от Beach Volley Mania 2012 (снимки)

Дебютанти спечелиха първия турнир от Beach Volley Mania 2012 (снимки)

Следващият турнир е в Козлодуй на 16 и 17 юни

Дебютантите Валентин Терзиев и Радостин Денков спечелиха силния първи турнир по плажен волейбол за любители от веригата Beach Volley Mania 2012 в Божурище. Двамата победиха с 2:1 (21:13, 19:21, 15:9) Стефан Григоров и Велислав Филипов в много интересен и оспорван финал.

Срещата започна убедително за Терзиев и Денков. Те използваха несъсредоточената игра в посрещане на Григоров, който е шампион от 2011 година с миналогодишния си съотборник Георги Ботев. С отличния сервис на Терзиев и с добрата игра на Денков на блок и в нападение дебютантите спечелиха първия гейм със сериозна разлика.

Втората част беше доста по-завързана. В края Григоров и Филипов успяха да измъкнат успеха и изравниха. Те започнаха уверено тайбрека и поведоха с 8:6. След това допуснаха срив в играта си и се стигна до седем поредни точки за съперника. Така Терзиев и Денков заслужиха първата си титла в любителските турнири. Победителите взеха 25 точки за класирането и 140 лева.

Бронзовите медали спечелиха Силвестър Иванов и Мартин Иванов, които се наложиха с 2:1 срещу Георги Рандев и Цветомир Цветанов. Кметът на Божурище Аспарух Аспарухов, който е бивш волейболист, награди трите най-добри двойки и им пожела да са здрави и да продължават да бъдат амбицирани.

В турнира, организиран със съдействието на Errea, Fisherman's Friend и Корект, се включиха 20 двойки. "Нивото беше доста високо и се вижда израстване", казаха от Volley Mania. Следващият турнир е в Козлодуй на 16 и 17 юни.