2. Волейбол
  3. Десета поредна победа за Марица в НВЛ

Десета поредна победа за Марица в НВЛ

Пловдивчанки победиха с 3:0 (25:18, 25:19, 25:18) Славия-СУ (София)

Марица (Пловдив) постигна четвъртата си поредна чиста победа от началото на междинния дял в женската Национална волейболна лига.  Пред пълни трибуни в пловдивската зала Олимпиада волейболистките на Иван Петков надиграха Славия-СУ (София) с 3:0 (25:18, 25:19, 25:18) след около час игра.

Първият гейм беше равностоен до първото техническо прекъсване, при което Славия водеше в резултата с една точка, след това обаче Марица постигна 6 поредни точки при сервиси на Диана Малинова, за да поведе с 13:8.  До края на гейма нападението на домакините подложи противника на тотален обстрел, а Силвия Андреева с успешна атака затвори гейма при 25:18.

Марица направи летящ старт на втората част за 6:0, оформено пак при сервиси на Малинова.  Славия обаче върна интригата, като, най-вече благодарение на хубави изяви на блокада, успя да изравни при 11:11 и дори да поведе при 13:12.  В заключителните моменти Жълтите отново взеха своето. Подпомогнати и от няколко грешки в нападение от софиянки, те дръпнаха напред за крайното 25:19.

В третата част Марица наложи пълно надмощие на терена, а Диди Малинова зарадва привържениците на отбора с още асове.  При 24:18 тя можеше и да затвори мача с точка директно от сервис, но го изпрати в аут, а веднага след това Славия върна жеста и сложи точка на мача.

Топреализатор на двубоя стана Диана Малинова с 18 точки, цели 8 от които от начален удар.  Силвия Андреева и Силвана Чаушева добавиха по 12.  Най-резултатна за Славия стана Даниела Тодорова-Тюрел с 13 точки.

Във временното класиране в лигата непобеденият все още тим на Марица продължава да е начело, вече с 30 точки 10 мача.  Белите са на пето място с 9 точки от 3 победа и 8 загуби.  Утре от 17:00 б.в. пловдивчанки излизат срещу ЦСКА-Демакс (София).

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"