2. Волейбол
  3. Девойките на Добруджа спечелиха волейболния турнир пред домашна публика (СНИМКИ)

Добруджа загуби с 2:3 гейма от Калбо (Шумен), но взе първото място

Девойките младша възраст на Добруджа 07 спечелиха първото място в турнир по волейбол, който се проведе в Добрич. Възпитаничките на Милена Маринова отстъпиха с 3-2 (24:26, 25:20, 27:29, 25:22, 15:12) гейма в последната среща от Калбо (Шумен), но първите две убедителни победи с по 3-0 гейма над Бултекс 2013 (Варна) и Сливен се оказаха достатъчни да оглавят крайното класиране в домакинската надпревара.
Купите и индивидуалните награди бяха връчени от президента на Изида Младен Матеев, както и от волейболното семейство Драган и Нели Нешич.

От пресцентъра на „Изида” информират още, че за M.V.P. на турнира бе избрана Цветелина Ганчева (Добруджа 07). Нейните съотборнички Нели Добрева и Петя Петрова бяха определени за най-добра блокировачка и най-добра разпределителка. Призът за най-добро либеро бе присъден на Изабел Илиева от Бултекс 2013. Мартина Денчева от Калбо получи наградата за най-полезна състезателка за отбора си, а Екатерина Александрова от Бултекс 2013 - за най-добра нападателка.

Треньорът на мъжкия волейболен турски гранд Галатасарай Драган Нешич, който е бивш селекционер на женския ни национален отбор, пожела на всички състезателки да са здрави и да постигат големи успехи, а домакинът Младен Матеев ги поздрави за прекрасната игра и им пожела да са все така весели, да не бъдат професионалистки, а да се забавляват, защото така ще постигнат много повече.