2. Волейбол
  3. Девойките на Марица изпускат спечелен мач, падат 2:3 от Академик на финалите

Девойките на Марица изпускат спечелен мач, падат 2:3 от Академик на финалите

Девойките старша възраст на Марица изпуснаха спечелен мач и загубиха с 2:3 от столичния Академик във втория си мач от волейболните финали на републиканското първенство за девойки до 19-годишна възраст. Срещата бе с голям заряд и пълна с обрати.

"Жълто-сините" бяха много близо до крайния успех, който би им гарантирал участие във финалната четворка, но той драматично им убягна в тайбрека. Така маричанки се нуждаят днес от задължителна победа над Славия в предварителната плейофна група, за да продължат напред в спора за медалите. Първият гейм жълто-сините от Кършияка го изпуснаха по чудо, след като през почти  цялата част от него те водеха играта. Въпреки това пловдичанки хазартно го подариха на академичките – 27:29. Във втория обаче жълто-сините се стегнаха и на бърза ръка изравниха геймовете за 1:1 след победа в частта с 25:17.

В ІІІ гейм момичетата на треньора Иван Петков показаха железни нерви, дръпнаха  с 24:20 и когато си виждаха победителки в гейма се отпуснаха аристократично и направо го подариха на столичанки – 28:30.  В ІV част упражнението се повтори, но този път кършиякалийки успяха да  измъкнат гейма с 27:25. За да се стигне до решителния тайбрек, когато маричанки не успаха да издържат на напрежението и допуснаха загуба с 11:15, което им костваше и мача.

Следващите съпернички на пловдивчанки в предварителна група А са от столичния тим на Славия. Мачът е днес в залата на НСА в София. в ранния следобед. Както е известно, първите два тима от всяка плейофна група се  класират направо за финалната четворка, където се играе кръстосано - първите във всяка група срещу вторите.