2. Волейбол
  3. Девойките на „Марица” с нова чиста победа

Девойките на „Марица” с нова чиста победа

Младите маричанки отнесоха с 3:0 връстничките си от „Арда” при гостуването си в Кърджали в мач от поредния кръг на шампионата при старшата възраст

Девойките на „Марица” измъкнаха поредната си чиста победа във волейболното първенство на страната. Младите маричанки отнесоха с 3:0 връстничките си от „Арда” при гостуването си в Кърджали в мач от поредния кръг на шампионата при старшата възраст.

Жълто-сините фурии от Пловдив бяха с класа над съперничките си и не им оставиха никакви шансове в тази среща. В отделните геймове те взеха мача с 25:14, 25:16 и 25:19.

Така момичетата на „Марица” и техният старши треньор Иван Радичев изпълниха заканата си да спечелят убедително срещу кърджалийки, които единствено от всички гостуващи им в Пловдив отбори им бяха взимали гейм.
Маричанки продължават да бъдат еднолични лидерки в зона „Тракия”, а с играта си на практика афишираха амбициите си за медали и в това първенство.

В следващия кръг на 6 март девическият тим на „Марица” е домакин. В своята зала на „Лаута” жълто-сините посрещат в 14 часа ямболския „Тунджа” в мач от поредния шампионатен кръг от първенството при старшата възраст.