2. Волейбол
  3. Девойките на Марица с победа над Локомотив 1929

Девойките на Марица с победа над Локомотив 1929

Симона Николова допринесе за безметежния успех с 18 точки

Отборът на Марица (Пловдив) до 19 години постигна бърза и чиста победа при гостуването си на Локомотив 1929 Нидо (София).  В среща от тринадесетия кръг на Държавното първенство по волейбол за девойки старша възраст, играна днес следобед в столицата, момичетата на Иван Радичев разгромиха своите домакини с 3:0 (25:16, 25:15, 25:17)* за 62 минути и излязоха начело във временното класиране преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Диагоналът Симона Николова допринесе за безметежния успех с 18 точки, което я направи топреализатор на мача.  Четворките Ива Халачева и Вангелия Рачковска добавиха съответно 13 и 12 точки.

Марица има 8 победи от 11 мача, 25 точки и 29:14 гейма в актива си.  В последния кръг от редовния сезон тази неделя, 28 февруари, от 14:00 б.в. пловдивчанки посрещат Звезди 94 (София) в своята зала Лаута.