2. Волейбол
  3. Девойките на „Марица” с втора победа във волейфиналите в Казанлък, отиват на полуфинал

Младите "маричанки" спечелиха с 3:1 над столичния „Звезди” в третия си мач в зала „Арсенал” в града на розите

Девическият волейболен тим на „Марица” постигна втора убедителна победа във финалите от волейболно първенството при девойките старша възраст в Казанлък.

Младите "маричанки" спечелиха с 3:1 над столичния „Звезди” в третия си мач в зала „Арсенал” в града на розите. Предния ден пловдивчанки загубиха с 0:3 от абсолютните фаворитки за шампионската титла ЦСКА, но останаха в играта за разпределението на медалите.

Срещу Звезди (Сф) младите "маричанки" играха много силно и закономерно изковаха успеха, въпреки че загубиха с 19:25 първата част. След това обаче "кършиякалийки" се мобилизираха и взеха три последователни безотказни победни гейма за крайната победа.

Младите "маричанки" изравниха за 1:1 след 25:17 във втория гейм, а третият го спечелиха трудно с 30:28. В четвъртата част момичетата на треньорката Атанаска Атанасова-Никифорова бяха убедителни и грабнаха победата след 25:21.

Така младите маричанки срещат днес на полуфиналите плевенския „Спартак”, постигнал драматична победа с 3:2 над домакините от „Казанлък волей”. В тима на следващия съперник на пловдивчанки личат имената на 5 момичета, които са титулярки в женския представителен тим на „Спартак”(Пл).