2. Волейбол
  3. Девойките на Марица се класираха за финалната четворка от волейфиналите

Девойките на Марица се класираха за финалната четворка от волейфиналите

Младите волейболистки на Марица се класираха предсрочно за финалната четворка от волейболните финали на държавното първенство при девойките до 15-годишна възраст, на които пловдивският тим е домакин от понеделник. Това стана след четвърта поредна съкрушителна победа отново с 3:0, този път над столичния Септември в най-качествения мач от началото на турнира.

Момичетата на треньорката Атанаска Атанасова - Никифорова играха много нахъсано и разнообразно, като не дадоха никакъв шанс на софиянки, в чийто състав единствено блестеше нападателката Дея Славова.

Маричанки наложиха още в началото вихрено темпо и това обърка връстничките им от Септември. Така „жълто-сините” затвориха първият гейм на 18, а от там нататък в оставалите две части нямаха никакви проблеми да си вземат мача – 25:15 и 25:13.

Разпределителката на маричанки Кристина Гунчева отново показа високия си потенциал. Тя вещо водеше играта, центровете Мира Тодорова и Силвия Андреева показаха добра класа край мрежата, а либерото Велина Кансъзова този път бе сигурна в посрещането и в защитата. Крайните нападателки Теодора Симеонова и Анна Христова пък бяха неотразими в атака.

В останалите два мача Казанлък волей разгроми също с 3:0 връстничките си от ВК Миньор (Перник)и също се класира за финалната четворка. Яворов(Чирпан) пък взе изненадващо категорична победа с 3:0 над Миньор (Пк).

Днес турнирът в Пловдив приключва с последните мачове. Първи на площадката в спортната зала на „Лаута” излизат Миньор (Перник) и Ботев (Враца), а след тях столичният Септември посреща Яворов (Чирпан). Веднага след тези две срещи пък е дербито между двата най-силни отбора – Марица и Казанлък волей.