2. Волейбол
  3. Девойките на „Марица” смазаха „Левски” с 3:1, класират се на финал в Казанлък

Девойките на „Марица” смазаха „Левски” с 3:1, класират се на финал в Казанлък

Девическият волейболен тим на „Марица” смаза днес с 3:1 „Левски Волей” (София) в полуфиналите на държавното първенство на България за девойки старша възраст, на турнира в Казанлък

Девойките на „Марица”  смазаха „Левски” с 3:1, класират се на финал в Казанлък
Девическият волейболен тим на „Марица”  смаза днес с 3:1 „Левски Волей” (София) в полуфиналите на държавното първенство на България за девойки старша възраст, на турнира в Казанлък. Маричанки разбиха сините с 25:13, 23:25, 26:24 и 26:24 в отделните геймове и така заслужено се класираха на финала утре. Там отново, както и миналата година ги чака миналогодишният шампион при девойките - ЦСКА.

Така на практика двата тима ще повторят миналогодишният сценарий на републиканското, когато те се срещат първо в една предварителна група, но после достигнаха до спора за титлата. Сега обаче жълто-сините фурии от Пловдив са с амбициите да си върнат на армейките за загубата им от миналата година и да ги победят на тазгодишния финал.

Иначе днешният полуфинал срещу „Левски Волей” бе също мач, достоен за истински финал. Срещата се превърна в голям спектакъл, който противопостави два почти равностойни съперника. Все пак маричанки бяха по-добрите в този мач и заслужено триумфираха. Момичетата на старши треньора Иван Радичев играха с по-голямо желание за победа, бяха подобрили значително посрещането си от мачовете в предварителната група и имаха определено по-добри изяви на мрежата.

Пловдивчанки показаха по-силен характер и по-голяма воля за победа и така заслужено надделяха в трудната битка, като разбиха илюзиите на „Левски Волей”, които бяха тръгнали уж с големите амбиции за финал.

„Браво на нашите момичета за тази победа. Много съм доволен от тях, заяви старши треньорът на маричанки Иван Радичев.

„Всички очакваха, че „Левски Волей” ще бъде по-добрият отбор и ще ни победи, но ние не се дадохме и ги изненадахме. Още преди мача бях казал, че имаме сили да ги преодолеем и това, че загубихме контролата срещу тях преди десетина дни не значи нищо. Сега в първия гейм сините рискуваха много началния удар, което доведе до множество грешки. Ние се възползвахме и спечелихме. Във втората част имаше леко отпускане в нашия отбор и това повлия за загубата ни на гейма. Най-оспорвани бяха третата и четвъртата част, но ние надделяхме явно с по-голямо желание, воля, хъс и усмивки по лицата", допълни специалистът.
Съперникът на „Марица” на финала утре – ЦСКА, нямаше проблем днес на полуфиналите  и отстрани лесно „Спартак 96” (Плевен) с 3:0 (25:12, 25:9, 25:16). Червените бяха с една класа над плевенчанки в този мач, като приключиха трите гейма за по-малко от шестдесет минути игра.

Така утре ще стане ясен новият шампион на България за девойки старша възраст, като за златните медали ще се срещнат ЦСКА и „Марица”. Финалът е в 13 часа.

На малкия финал, в спора за третото място от 11 часа ще играят съставите на „Левски Волей” (София) и „Спартак 96” (Плевен).