2. Волейбол
  3. Девойките на „Марица” тръгват с 2 победи на финалите в Казанлък

Девойките на „Марица” тръгват с 2 победи на финалите в Казанлък

Девическият волейболен тим на „Марица” започна с две поредни разгромни победи участието си във финалния турнир от държавното първенство по волейбол при девойките старша възраст в Казанлък.

Девическият волейболен тим на „Марица” започна с две поредни разгромни победи участието си във финалния турнир от държавното първенство по волейбол при девойките старша възраст в Казанлък.  Надпреварата на финалистите е от вчера до 12 април в града на розите, а всички мачове се се играят в местната спортна зала „Арсенал”.

Маричанки, които са в предварителна група А, днес разгромиха „Арда” (Кърджали) с 3:0 след тотално превъзходство и отлична игра по време на целия двубой в първия мач от програмата. Момичетата на старши треньора Иван Радичев взеха победата с 25:9, 25:9 и 25:18 в отделните геймове, което говори за разликата в класите.

Подобно бе положението и снощи, когато девойките на „Марица” разгромиха неочаквано лесно също с 3:0 „Локомотив” (София) в първата си среща от финалния турнир. Младите маричанки изковаха успеха след 25:14, 25:15 и 25:22 в отделните части, също след атрактивна и резултатна игра.

”Доволен съм от всички момичета и от представянето им досега. Нека обаче да не се отпускат след тези две убедителни победи в началото, защото тепърва ни предстоят по-сериозните мачове” , коментира наставникът Иван Радичев.

Във втория двубой от същата група волейболистките на „Бдин Вида” (Видин) вчера дадоха гейм на „Арда” като надделяха с 3:1 (21:25, 25:23, 25:18, 25:15). Кърджалийските волейболистки, които успяха да хванат последния влак за финалите на  републиканското, изненадаха в началото на мача съперничките си от Видин. Двубоят бе завързан и във втората част, но в крайна сметка отборът от дунавския град стигна до успеха.

Най-интересен в първия ден бе двубоят между представителките на „Казанлък Волей” (Казанлък) и „Велбъжд” (Кюстендил). Пред собствена публика волейболистките на домакините, които се класираха за финалите буквално в последния момент, се представиха геройски, като успяха да победят след петгеймова битка - 3:2 (24:26, 25:22, 18:25, 25:19, 15:7). Мачът се превърна в гвоздеят на деня, като казалънчанки показаха, че ще борят за челните позиции на собствен терен.

Утре тимът на „Марица” излиза срещу ЦСКА в третия си мач от третия ден на надпреварата. Срещата се смята за негласен финал на финалния турнир, защото според специалистите ще противопостави двата най-качествени отбора в първенството.

Третият кандидат за медалите – отборът на „Левски Волей” също тръгна с очаквани победи в Казанлък.