2. Волейбол
  3. Девойките ще играят за бронза на световното по волейбол

Девойките ще играят за бронза на световното по волейбол

Българският национален отбор по волейбол за девойки загуби полуфиналната си среща от Световното първенство в Мексико и ще спори за бронзовите медали от Мондиала. Рано тази сутрин момичетата на Стоян Гунчев отстъпиха на Германия с 0:3 гейма (21:25, 12:25, 25:27). За отличията българките ще играят срещу считания за фаворит за златото тим на Бразилия, който загуби с 1:3 гейма от Доминиканската република в другия полуфинал.

Родните националки имаха шансове да затруднят много повече немския тим, но малко не им достигна в първия гейм, а в третия те останаха на косъм от спечелване на частта. Слабото представяне във втория период обаче явно се отрази на момичетата и те отстъпиха за час и десет минути. Самото класиране на полуфинал обаче е голям успех за женския ни волейбол, като от състава на Гунчев се очаква да излязат много бъдещи звезди на дамската селекция на България. Най-доброто класиране на волейболните ни девойки бе 7-мо място през 1987-ма, общо имаме три участия в Световни първенства.

Поредния си силен мач изигра Елица Василева, която бе най-резултатна с 13 точки, Добриана Рабаджиева и Габриела Цветанова отбелязаха по 10 точки.

България: Григорова 1, Рабаджиева 10, Николова 3, Цветанова 10, Русева, Василева 13, Колчагова – либеро (Китипова, Бончева 1, Русева, Андреева, Богданова 5)