2. Волейбол
  3. Девойките загубиха от Турция на Олимпийския фестивал

Девойките загубиха от Турция на Олимпийския фестивал

Националният отбор на България за девойки под 19 години тръгна със загуба на Европейския младежки фестивал в Банска Бистрица (Словакия). Воденият от Мила Кьосева отбор отстъпи на Турция с 0:3 (22:25, 22:25, 18:25) в първия си мач от предварителна група А.

След този мач България заема трето място във временното класиране. Румъния, която загуби от Полша също с 0:3 гейма, е на четвърта позиция с по-лош точков коефицент. Челните позиции са за Полша и Турция с 3 точки след чистите победи.

Турция доминираше през по-голямата част от мача. Нашите имаха епизодични успехи, като поеха водачеството в средата на втория гейм (16:14) и в началото на третия(8:6) . Но съперничките бързо обръщаха и спечелиха чисто мача за 72 минути игра.

Най-резултатни бяха Виктория Коева и Боряна Ангелова с по 10 точки. За съперника Туана Малли бе реализатор с 15 точки.

Статистика можете да видите тук.

На 26 юли (вторник) тимът ни среща Румъния, в 20:00 ч. б.в. Турция излиза срещу Полша в 15:00 ч.