2. Волейбол
  3. Дея спорт излъга Левски в дербито на efbet Супер Волей

Дея спорт излъга Левски в дербито на efbet Супер Волей

Херо гледа на живо срещата от трибуните

Отборът на Дея спорт продължи победния си ход в efbet Супер Волей. Бургазлии обърнаха у дома Левски София с 3:2 (25:19, 23:25, 21:25, 25:10, 15:9) в мач от 15-и кръг на шампионата, който се игра в зала “Младост” в Бургас.

Десетата победа на Дея в елита запази 5-ото място във временното класиране, Левски пък остава на втората позиция с 33 точки. От трибуните двубоя изгледа Димитър Димитров - Херо, който в момента е наставник на Спартак Варна. Треньорът бе в компанията на президента на Дея спорт - д-р Александър Маджуров.

Домакините спечелиха първата част с 25:19, но отстъпиха в следващите две с 23:25 и 21:25. С убедителна игра Дея стигна до категоричен успех в четвъртия гейм - 25:10 и така изравни резултата 2:2. Таййбрекът започна равностойно, но в заключителната част бургазлии не оставиха съмнение, че заслужават победата и след 15:9 спечелиха и мача с 3:2.