2. Волейбол
  3. Днес се изправяме срещу Италия

Днес се изправяме срещу Италия

Днес от 15:00 часа в зала "Абди Ипекчи Арена" в Истанбул, българският национален отбор по волейбол ще изиграе втората си среща на Европейското първенство по волейбол в Турция.

Вчера възпитаниците на известният специалист Силвано Пранди успяха да победят в много оспорван и драматичен мач Сърбия с 3:2 гейма (21:25, 25:17, 19:25, 25:22, 15:11), докато за днешния ни съперник Италия това ще бъде първа среща на първенството.

Треньорът на италианците Андреа Анастази заяви, че очаква много труден двубой, защото тимът му е изцяло обновен, с 9 нови волейболисти в сравнение с миналата година.

Четвъртият отбор в група “D” е Чехия, който днес играе със Сърбия от 20:00 часа. Първите три отбора от групата продължават в следващата фаза.