2. Волейбол
  3. Добруджа 07 изпусна Томис (Констанца) в петгеймова драма

Добруджа 07 изпусна Томис (Констанца) в петгеймова драма

Румънците спечелиха с 3:2 гейма в Добрич

Отборът на Добруджа 07 отстъпи в петгеймов мач на румънския Томис (Констанца), който е вицешампион на северната ни съседка и участник в Шампионската лига.

Двубоят бе от международния турнир по волейбол в Добрич. Възпитаниците на Георги Петров загубиха с 2-3 гейма (25-18, 21-25, 18-25, 25-23, 16-18) след 2.14 часа игра, като изпуснаха три мачбола. Домакините започнаха ударно мача, след като при първите две технически прекъсвания имаха комфортен аванс от 5-6 точки (8-3, 16-10), а геймът затвориха при резултат 25-18 точки.

През следващите две части атаките на румънците бяха по резултатни и закономерно те се поздравиха с успех – 21-25 и 18-25 точки. В четвъртия гейм добричлии продължиха с чудесната си игра на блокада и сервис, която ги изведе до успех с 25-23 точки и до тайбрек в мача. В началото на петия гейм добруджанци натрупаха солиден аванс, който опитният румънски тим успя да стопи.

Последваха три мачбола за домакините, които не успяха да оползотворят. В крайна сметка Томис затвори мача при 18-16 точки в петия гейм, а с това да спечели срещата с 3-2 гейма. Най-резултатен в мача с 27 точки бе Оли-Пека Оянсиву, който е национал на Финландия. За домакините с 18 точки се отчете Михаил Стоев.