2. Волейбол
  3. Добруджа 07 номер 1 при юношите

Добруджа 07 номер 1 при юношите

Тимът на Добруджа 07 си осигури първото място в крайното класиране на група 4 от държавното първенство по волейбол при юношите старша възраст

Тимът на Добруджа 07 си осигури първото място в крайното класиране на група 4 от държавното първенство по волейбол при юношите старша възраст. Това стана, след като възпитаниците на Генчо Цветков записаха рекордната 13-та поред победа. Добричлии надделяха с 3-2 гейма като гост Калбо (Шумен).

"Целта ни в този мач не бе резултатът, а да дам възможност на всички играчи да се обиграят, изпробвах различни тактически схеми. Имахме възможност да поведем в резултата, след което домакините изравниха геймовете след 30-28 т. Ситуацията в следващите две части отново се повтори, като ние отново поведохме, но в крайна сметка затворихме мача с тайбрек. На 17 февруари ни предстои последната среща от тази фаза на първенството, в която посрещаме Черноломец 98 (Попово). В последния кръг почиваме. Независимо от крайния резултат в предстоящата среща ние си гарантирахме първата позиция два кръга преди края", заяви за пресцентъра на „Изида” и ВК Добруджа 07 Генчо Цветков.

Победата за Добруджа 07 срещу Калбо донесоха следните състезатели: Никола Златев, Владимир Тодоров, Доброслав Добрев, Жулиен Георгиев, Даниел Иванов, Тодор Димитров, Георги Господинов, Милен Минчев, Ивайло Калев, Стоян Христов и Илия Петков.