2. Волейбол
  3. Добруджа 07 победи Пирин Разлог за Купата

Добруджа 07 победи Пирин Разлог за Купата

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха трета поредна победа във финалния турнир

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха трета поредна победа във финалния турнир за Купата на България, след като в последен си мач от предварителна Група "А", на която са домакини, биха категорично Пирин (Разлог) с 3:0 (25:14, 26:24, 25:20), игран пред около 700 зрители в зала "Доброрица".

По този начин добруджанци спечелиха първото място в групата с 9 точки след 3 победи от 3 мача и без загубен гейм. На второ място завършиха Левски Боол с 6 точки, които по-рано днес надделяха над втородивизионния Виктория Волей (Пловдив) с 3:1 гейма, с което се класираха за полуфиналите. Волейболистите на Пирин пък останаха 3-ти с 3 точки след 1 победа и 2 загуби и отпадат от турнира. Така на полуфиналите Добруджа очаква завършилия на второ място, а "сините" ще играят с победителя от предварителна Група "Б", които ще станат ясни по-късно тази вечер.

Отборът на Пирин пръв се откъсна в резултата в началото на първия гейм, но след това силна серия от сервиси на опитния Костадин Стойков даде аванс на домакините, които в последствие поведоха с 8:5 до първото техническо прекъсване. Постепенно Добруджа увеличи преднината си, а при 14:6 отборът на Пирин получи жълт картон заради протести. Комфортният аванс позволи на добруджанци да засилят риска при сервис и това даде резултат и разликата стана 23:14, след което Добруджа поведе в геймовете след 25:14.

Вторият гейм започна подобно на първия, но хубавият начален удар на играчите на Добруджа отново им помогна, за да поведат с 8:7 до първата техническа пауза. Отборът на Пирин не допусна изоставане, като в края на частта дори стигна до геймбол, но домакините се измъкнаха отново благодарение на силния си сервис и поведоха с 2:0 след 26:24. В третата част играчите на Пирин поведоха с 8:6 до първото техническо прекъсване, като по нищо не даваха признаци, че ще се отказват. Отборът на Добруджа успя да изравни и да обърне до 16:14 в своя полза. При преднина от 20:15 добричлии вече предусещаха третата си победа, която дойде след 25:20.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"