2. Волейбол
  3. Добруджа 07 с чиста победа над Торо волей

Добруджа 07 с чиста победа над Торо волей

"Искам да поздравя всички момичета, защото се представиха много добре", каза треньорката на Добруджа 07 Милена Маринова

Момичетата на Добруджа 07, водени от Милена Маринова, записаха чиста победа с 3-0 гейма над Торо волей в среща от шестия кръг на група 3 на държавното първенство по волейбол при девойките старша възраст. Мачът се игра в зала УСШ при огромен зрителски интерес и продължи 59 минути. В отделните части домакините надделяха над варненки с 25:16, 25:16 и 25:19. Победата бе четвърта за добруджанки, които заемат второ място във временното класиране.

"Искам да поздравя всички момичета, защото се представиха много добре. Това беше важен мач, понеже в първия кръг резултатът между двата тима бе 3-2 в наша полза, след като водихме с 2-0. Преди срещата имахме възможност да разузнаем подробно играта на Торо волей. В следващия седми кръг - на 10 февруари, гостуваме на Калбо в Шумен заедно с юношите.

Надяваме се на подкрепата на нашите момчета, тъй като ни предстои тежък двубой. Калбо бяха гости на турнира в Добрич през януари и загубихме от тях в последната среща, но в първенството ги бяхме победили. Надявам се на добра игра, но отново искам да кажа, че нашите момичета са по-малки и е необходимо да има търпение към тях. Най-голямото предимство на отбора ни е желанието на децата за игра", заяви треньорката на Добруджа 07 Милена Маринова.