2. Волейбол
  3. Добруджа започна с успех новия сезон във волейболния елит

Добруджа започна с успех новия сезон във волейболния елит

След 3:1 над Черно море в Добрич

Отборът на Добруджа 07 започна с победа новия сезон в първенството на България по волейбол за мъже.

Добруджа 07 надигра Черно море с  3:1 (25:22, 17:25, 25:17, 25:22) като домакин в Добрич в среща от първия кръг.

Съперниците направиха равностоен двубой, в който домакините взеха аванс от 1:0 след силен завършек на първия гейм. Варненци изравниха за 1:1 след като имаха превъзходство във втората част.

Черно море водеше с 10:7 в третия гейм преди волейболистите на Добруджа 07 да изравнят и да поемат инициативата до успешното 25:17. Домакините не изпуснаха водачеството в четвъртия гейм до крайното 3:1.

Димитър Маринков отбеляза 8 точки за Добруджа 07, а за Черно море Мирослав Градинаров завърши с 11 точки.

В следващия си мач от Националната волейболна лига – Суперлига тимът на Добруджа 07 ще приеме Нефтохимик 2010 на 3 ноември, а Черно море ще бъде домакин на Берое 2016 на 28 октомври.