2. Волейбол
  3. Драгиев и Власев с драматична победа в Гърция като гости

Драгиев и Власев с драматична победа в Гърция като гости

Петьо Драгиев и воденият от него Финикас (Сирос) с Иван Власев в състава си записаха трудна и драматична победа срещу един от преките си конкуренти за оставане в групата

Петьо Драгиев и воденият от него Финикас (Сирос) с Иван Власев в състава си записаха трудна и драматична победа срещу един от преките си конкуренти за оставане в групата. Финикас победи като гост АО Кифися в Атина с 3:2 гейма и запази шансовете си за оставане в елита на южната ни съседка, информира PlovdivVolley.com.

Срещата започна добре за домакините от Кифися, които поведоха с 19:14 в първата част. Последваха силни минути на Финикас, които доведоха до обрат в резултата и 25:23 в полза на островитяните. Противно на очакванията през втората част имаше само един отбор на терена - този на Кифися. Въпреки равностойната игра до първото техническо прекъсване, което дойде при 8:6 за Кифися, в крайна сметка геймът бе спечелен с повече от категоричното 25:10 и по този начин домакините изравниха резултата. Третият гейм също започна равностойно и двата отбора се движеха заедно в резултата, като няколко грешки в играта на Финикас позволиха на Кифися да го спечели и него с 25:19 и да поведе в мача с 2:1 гейма.

Четвъртият гейм се движеше точка за точка, като и двата отбора правеха всичко по силите си за да го спечелят, като в крайна сметка отборът на Петьо Драгиев показа повече желание и спечели гейма с 25:23. Тайбрекът започна смазващо за Финикас, който поведе с 6:0 и 10:3 за да се стигне до крайното 15:5 и победа с 3:2 гейма.

Най-резултатен за победата на Финикас бе американският диагонал Мат Уебър с 28 точки, а Иван Власев добави още 5 (1 блок, 4 атаки). Тази победа бе първа като гост за Драгиев и компания от началото на сезона. Отборът остава на последното място в класирането с 7 точки, но запазва шансовете си за оцеляване в групата.

Ето какво сподели Петьо Драгиев специално пред PlovdivVolley.com след приключването на мача: "Очаквахме доста труден мач, защото знаехме, че и двата отбора имат нужда и желаят победата. Преди началото на четвъртия гейм казах на момчетата да съберат сили, защото това е последният гейм в който имат шанс да покажат възможностите си. Те го направиха и успяха да спечелят повече от категорично последната част. Това, което ми харесва е, че с промените в състава, които направихме отборът започва да показва играта, която всички искаме да виждаме и която напомня на тази от миналата година, когато отборът бе страшилище дори за грандовете. Ще се борим до последно да останем в групата".

Следващият мач на Финикас е тази неделя от 18:00 срещу лидера в класирането Панатинайкос.