2. Волейбол
  3. Драматична победа за Сърбия над Турция – 3:2

Драматична победа за Сърбия над Турция – 3:2

Волейболистките на Сърбия постигнаха изключително драматичен успех над съперничките си от Турция с 3:2 гейма във финала на Евролигата. Мачът, който се играч в залата в Кайзери видя един епичен сблъсък между два отбора, решени на всичко, за да спечелят трофея. Оказа се, че сръбкините имат по-здрави нерви и повече сили, благодарение на които успяха да триумфират.

Първият гейм бе изключително оспорван. Резултатът се движеше точка за точка. Стигна се до резултат 30:30. Тогава момичетата от Турция взеха инициативата и поведоха с 1:0 след победа в гейма с 34:32.

Вторият гейм отново бе за туркините. Те се наложиха с по-добра игра и закономерен резултат 25:17. Посрещането на сръбския отбор не спореше, а оттам дойдоха и много грешки, които се превърнаха в точки за противниковия отбор.

В третия гейм обаче явно нещо събуди състезателките от Сърбия, които започнаха да сервират добре, а така също бяха много добре групирани в отбрана. Сръбкините успяха да извоюват успеха в този гейм, печелейки го с 25:20.

Явно този успех им даде криле и те продължиха със стабилното си представяне. В четвъртия гейм нещата не изглеждаха по различно от предходния. Сърбия играеше добре, а Турция се опитваше да поддържа темпото. Ключов бе моментът в края на гейма, когато символичните гости успяха да спечелят точка след техен сервиз, което доведе до разлика от две точки. По този начин сръбските волейболистки спечелиха четвъртия сет с 25:23.

Стигна се до решителния пети сет. Така нареченият тайбрек, в който се играе до 15. Двата обора отново се захапаха, видимо готови на всичко, за да спечелят мача и турнира.  Резултатът вървеше точка за точка, до мига когато нещо в състава на Турция се пречупи. Момичетата от Босфора направиха няколко фрапантни грешки, а това позволи на Сърбия да се поздрави с успеха.