3. Дубъл: Сърбия спечели Евроволей 2011 и при жените

Дубъл: Сърбия спечели Евроволей 2011 и при жените

Сърбия триумфира с европейската титла по волейбол при жените пред своя публика в Белград

Сърбия триумфира с европейската титла по волейбол при жените пред своя публика в Белград.

На финала на шампионата на Стария континент сръбкините надиграха Германия с 3:2 гейма - 16:25, 25:20, 19:25, 25:20, 15:9 и зарадваха около 9000 зрители в белградската зала Пионир.

Така Сърбия направи впечатляващ дубъл, като стана европейски шампион в една година и при мъжете, и при жените.

С най-много точки за победителките се отчете Брижитка Молнар, а за Германия най-резултатни бяха Маргарета Козух и Марен Бринкер.

В малкия финал на шампионата в Белград Турция победи Италия с 3:2 /25:21, 15:25, 25:27, 25:19, 15:10/ и спечели бронзовите медали.