2. Волейбол
  3. Дунав изхвърли ЦСКА от битката за титлата във волейбола

Дунав изхвърли ЦСКА от битката за титлата във волейбола

Локомотив Пд също се класира на четвъртфиналите

Дунав (Русе) влиза в битката за титлата от волейболната Суперлига. Момчетата на Данаил Милушев се класираха за четвъртфиналите, след като надделяха като спезелиха домакинството си на ЦСКА с 3:2 (25:21, 25:27, 23:25, 25:21, 16:14) в нова драма помежду им.

В първия мач русенци победиха със същия резултат.  Така в четвъртфиналната фаза Дунав ще срещне Левски София.

Най-резултатен бе отново Дейвид Кръстев с 32 точки (5 аса, 3 блокади), Георги Чалъков се отчете с 19 точки (1 ас, 3 блокади), с 14 се разписа Леон Тончев (2 аса, 2 блокади). За съперника Димитър Димитров завърши с 28 точки (1 ас, 4 блокади). Георги Татаров реализира 17 точки (3 блокади).

ПСК Локомотив (Пловдив) също се класира за четвъртфиналните плейофи, след като се наложи като домакини над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:18, 25:21, 23:25, 25:22) във втората среща от допълнителните битки за оформяне на осмицата, изиграна в зала "Сила".

Така пловдивчани ще се изправят срещу Хебър (Пазарджик).

Най-резултатен бе Руслан Шевцов с 21 точки (2 аса, 2 блокади), с по 12 точки завършиха Костадин Гаджанов (4 блокади) и Венцислав Георгиев (1 ас, 1 блокада). За съперника Александър Симеонов приключи с 14 точки (2 блокади).