2. Волейбол
  3. Дунав удари Локо Пд за шеста победа в първенството

Дунав удари Локо Пд за шеста победа в първенството

Най-резултатен бе Петър Христосков с 16 точки

Волейболистите на Дунав (Русе) записаха шеста победа в първенството при мъжете - Супер Волей. Воденият от Пламен Христов тим надигра Локомотив (Пловдив) с 3:0 (25:18, 25:19, 25:17) в мач от 12-и кръг на шампионата, изигран в крайдунавския град.

Дунав заема осмата позиция в таблицата с 19 точки (6 победи, 6 загуби), тимът от града под тепетата е 13-и с 6 точки (2 победи, 9 загуби).

Двата отбора тръгнаха равностойно, но след петата точка гостите от Пловдив поведоха. Воденият от Пламен Христов отбор обаче изравни и обърна, успявайки да пречупи съперника окончателно след 14-та точка. До края русенци не срещнаха проблеми и затвориха гейма с добра преднина.

Във втората част играта започна под диктовката на волейболистите на Дунав, но след 15:11 постепенно бяха настигнати от състезателите на Локомотив. Интригата се запази до 17-та точка, домакините обаче останаха стабилни и устояха, като увеличиха аванса си.

Третият гейм стартира силно за русенци, които бяха безапелационни и затвориха мача без проблеми.

Най-резултатен бе Петър Христосков с 16 точки (3 аса), с 11 точки завърши Стефан Иванов (1 блокада). За съперника Венцислав Георгиев приключи с 13 точки (1 ас).

В следващия кръг Дунав излиза срещу Добруджа 07, на 11 февруари (петък). Локо се изправя срещу Марек Юнион-Ивкони ден по-късно.