2. Волейбол
  3. ЕПИЧНО: Хебър с победа в Шампионската лига след 0:2 гейма! (ВИДЕО)

ЕПИЧНО: Хебър с победа в Шампионската лига след 0:2 гейма! (ВИДЕО)

Огромна радост в Пазарджик

Българският волейболен шампион Хебър постигна историческа победа в Шампионската лига, надвивайки белгийския първенец Кнак Рьозеларе с 3:2 гейма, като направиха пълен обрат от 0:2 в зала "Васил Левски" в Пазарджик!

Волейболистите на Хебър поведоха с 6:5 в началото на двубоя след блокада на Николай Къртев. Якопо Масари даде преднина на Хебър при 9:8. Якопо Масари атакува по блокадата от зона 4 за 12:10. Българският шампион поведе с 15:12. Атака на Николай Къртев доведе резултата до 16:12. Нова атака на Николай Къртев и 18:16. Двойна българска блокада доведе резултата до 22:20. Стивън Вандемегаел взе прекъсване за КНАК. Грешка на Брадли Гънтър в атака доведе до равенство при 22:22. Камило Плачи взе прекъсване за волейболистите на Хебър. Якопо Масари атакува успешно за 23:23. КНАК стигна до геймбол при 24:23. Успешна атака в центъра на Пиетер Кулман донесе успеха на белгийците в първата част с 25:23.

Тодор Алексиев атакува в мрежата и тимът от Рьозеларе поведе с 3:1 в началото на втората част. Камило Плаче побърза да вземе прекъсване за Хебър. Пламен Шекерджиев замени Тодор Алексиев. Белгийците поведоха с 8:5. Хебър изравни резултата при 11:11 след мощна атака на Якопо Масари. Матейс Десмет изведе гостите напред с 14:13. Успешна така на Мерт Таммеару и 16:14 за КНАК. Пламен Шекерджиев атакува технично за 17:18. волейболистите на Хебър изравниха при 20:20 след успешна блокада на Гьорги Гьоргиев. Гостите от КНАК поведоха с 23:20. Атака по блокадата на Мерт Таммеару донесе успеха на тима от Рьозеларе във втория гейм с 25:21.

Тодор Алексиев изведе Хебър напред в началото на третата част с 3:2. Младият диагонал Дейвид Кръстев атакува успешно за 4:2. Успешна атака на Якопо Масари и 9:7 за Хебър. Двата отбора заиграха много равностойно и равенството се запази до 17:17. Тодор Алексиев атакува мощно от зона 2 и Хебър поведе с 19:17. Нова мощна така на Тодор Алексиев по тройна блокада даде аванс на тима от Пазарджик от 3 точки при 20:17. Стивън Вандемегаел взе прекъсване за белгийците. Троен български блок направи резултата 22:18. Още една успешна тройна блокада и 23:18. Тодор Алексиев изведе Хебър до геймбол при 24:19. Още една успешна така на Тодор Алексиев и Хебър спечели третата част с 25:20.

Волейболистите на КНАК поведоха в началото на 4-ия гейм с 6:4. Тодор Алексиев атакува мощно и Хебър изравни при 9:9. Тодор Алексиев атакува силно във втория метър за 11:10 за Хебър. Троен български блок спря Матийс Десмет и 16:13. Отлична така в центъра на Теодор Тодоров и 18:14. КНАК изравни при 20:20. Мишел Ахи изведе белгийците напред с 21:20. Страхотна блокада на Теодор Тодоров и Хебър поведе с 22:21. Тодор Алексиев атакува успешно за 23:21. Блокада №13 за Хебър в този мач изведе тима от Пазарджик до геймбол при 24:22. Единична блокада на Теодор Тодоров и 25:23.

Волейболистите на КНАК поведоха с 3:1 и 4:2 в началото на тайбрека. Блокаут на Тодор Алексиев и 3:4. Българският първенец изравни при 4:4. Грешка на белгийците в атака и Хебър поведе с 5:4. Якопо Масари изведе домакините напред с 6:5. Белгийците поведоха с 9:8 след атака на Пиетер Кулман. При 8:10 Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Безкомпромисна атака на Тодор Алексиев от зона 4 по диагонала възстанови равенството при 12:12. Матийс Десмет завърши най-дългото разиграване в гейма и КНАК поведе с 13:12. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Двоен блок спря атака на Тодор Алексиев и мачбол за белгийците при 14:12. Тодор Алексиев върна една точка с атака по диагонала от зона 4 за 13:14. Стивън Вандемегаел взе прекъсване за КНАК. Ас на Пламен Шекерджиев и 14:14! Нов мощен сервис на Пламен Шекерджиев, отлична реакция на Теодор Салпаров и успешна атак ана Дейвид Кръстев изведе Хебър до мачбол при 15:14. Шампионът на България спечели теайбрека с 16:14 и мача с 3:2 гейма след единична блокада на Виктор Йосифов.

Утре двата отбора отново излизат един срещу друг в последните си битки в групата.