2. Волейбол
  3. Ева Янева отново с победа над Диана Ненова в Шампионската лига

Ева Янева отново с победа над Диана Ненова в Шампионската лига

В единствения български сблъсък от настоящото издание на Шампионската лига за жени Ева Янева и нейният РК (Кан, Франция) отново победиха Диана Ненова и нейния Университет-Технолог (Белгород, Русия) в три гейма.

След като в първия кръг от груповата фаза на най-престижното клубно състезание в Европа френският тим взе чиста победа в Белгород, снощи те сториха това и пред собствена публика - 3:0 (25:16, 25:17, 25:13).

В този мач Ева Янева игра като титулярка в първите две части и отбеляза 7 точки (6 атаки, 1 блокада) и регистрира 67% добро посрещане. Разпределителката на гостите Ненова пък отбеляза половината от асовете за отбора си за общо 3 точки (2 аса, 1 блокада) в срещата.

В крайното класиране в Група A, РК е на първо място с 5 победи и 1 загуба. Втори е Волей Бергамо (Бергамо, Италия) с 4 победи и 2 загуби, а Университет остана трети с 3 победи и 3 загуби.

Така тези три тима продължават напред към осминафиналите на състезанието. Техните съперници ще бъдат измежду следните отбори, които също извоюваха място сред осминафиналистите: Скаволини (Пезаро, Италия), Фенербахче Аджъбадем (Истанбул, Турция), Азистел Волей (Новара, Италия), Вакъфбанк Гюнеш Сигорта Тюрк Телеком (Истанбул, Турция), Динамо (Москва, Русия), Банк БПС Факро Мушинянка (Мушина, Полша), ЕНИОН Енергиа (Донброва Гурнича, Полша), Модржанска Простейов (Простейов, Чехия), Заречье (Одинцово, Русия) и Метал (Галац, Румъния).