2. Волейбол
  3. Фантастичен Матей при трудна победа на Тренто на старта на плейофите

Фантастичен Матей при трудна победа на Тренто на старта на плейофите

Матей Казийски се завърна в отбора на Тренто с гръм и трясък при все пак, трудната победа в първия мач от плейофната серия срещу Тоно Калипо Вибо Валентия. Трентинци победиха с 3:2 (22:25, 25:19, 23:25, 25:17, 19:17) гейма като домакини.

В най-трудния момент в мача Матей буквално понесе отбора на раменете си и остави своя отпечатък в двубоя по възможно най-красивия начин.

След като двата отбора имах в актива си по два спечелени гейма, гостите поведоха в тайбрека с 14:11 и бе само на точка от успеха. Тогава дойде мигът на Матей Казийски, който застана на линията за изпълнение на начален удар. Най-добрият волейболист на Европа за последните две години не даде никакъв шанс на защитата на своите противници и така … четири пъти. Треньорът на Тоно Калипо – Джон Уриарте се опита да спре развихрилият се Казийски с две прекъсвания, но не успя. След изравняването Казийски направи и мачбол в полза на Тренто, но той не бе реализиран. Все пак най-българският отбор в Италия спечели тайбрека с 19:17, а с това и мача.

Матей направи фантастичното постижение от 9 аса за целия мач и добави още 20 точки от атака при успеваемост 61, което го направи топреализатор на мача с 29 точки. Красимир Стефанов не се появи на терена за Трентино, както и Венцеслав Симеонов за гостите.

Трентино поведе с 1:0 в серията, която се играе до 3 победи. Вторият мач във Вибо Валентия е на 29 март.

В другия четвъртфинален плейоф от снощи Лубе Банка (Мачерата) не даде гейм на Сислей (Тревизо), побеждавайки с 3:0 (25:21, 25:21, 25:23). Първенците от редовния сезон смазаха съперника си на блокада, регистрирайки 10 срещу едва 2 блока за гостите. С 18 точки за победата се записа хърватският диагонал на Мачерата Игор Омърчен. Най-полезен играч в срещата стана чешкият център на Лубе Мартин Лебъл, вкарал 10 точки (4 блока).