2. Волейбол
  3. Финландия победи Венецуела с 3:2 след инфарктен тайбрек

Финландия победи Венецуела с 3:2 след инфарктен тайбрек

Финландия записа втора победа група D на Световната лига. Отборът, воден от Мауро Баруто победи Венецуела с 3:2 гейма (19:25, 26:24, 24:26, 25:13, 27:25) в мач, игран пред близо 3500 зрители в хокейната зала в Тампере.

Баруто изрази задоволството си от победата, но не пропусна за отбележи, че не е доволен от играта на възпитаниците си. Капитанът Томас Самелвуо също отбеляза, че очаква тимът да играе по-добре във втория мач. „Мачът бе много важен за нас, защото ни трябваха трите точки. В определени моменти контролирахе играта, но аз съм сигурен, че в следващия двубой ще се представим много по-добре”, отбеляза волейболистът.

Според Хосе Гутиерес, треньорът на Венецуела отборът му е загубил мача при посрещането. „Ако в последния гейм не бяхме направили толкова много грешки, те нямаше да спечелят”, категоричен бе Гутиерес.

Мико Ойванен бе най-резултатен за Финландия с 22 точки, а Оли Кунари добави 19 точки. За отбора на Венецуела Луис Диас реализира 20 точки, а Иван Маркес и Томас Ереу завършиха с по 17.

Дербито в групата е между Полша и лидера в групата Бразилия. Поляците обещават реванш на „кариоките” след двете загуби в Страната на кафето.