2. Волейбол
  3. Франция е четвъртият полуфиналист на европейското по волейбол

Франция е четвъртият полуфиналист на европейското по волейбол

Волейболистите на Франция се класираха на полуфиналите на европейското първенство в Турция. "Петлите" се присъединиха към България, Русия и Полша, които вече си заслужиха правото на участие във финалния турнир в Измир.

Състезателите на Филип Блан победиха с 3:1 (25:21, 25:15, 25:27, 25:17) досегашния шампион Испания. Това беше четвъртият успех на Франция в група Е.

Испанците пък напускат надпреварата с общо две победи над Словения и Словакия и четири загуби.

Тази вечер се очаква тегленето на жребия за полуфиналите. Той се превърна в истинско събитие, тъй като няколко часа преди началото остава неяснотата как точно ще са разпределени отборите в двете урни.