2. Волейбол
  3. Франция ни разсече на три във Варна (+ ВИДЕО и СНИМКИ)

Франция ни разсече на три във Варна (+ ВИДЕО и СНИМКИ)

„Петлите” се завръщат в елита на Световната лига по категоричен начин

Франция си спечели правото да участва във финалната шестица на Световната лига идната седмица в Рио де Жанейро, както и промоция за елита в лигата през следващия сезон. Във финален двубой от втора дивизия, „петлите” победиха нашия национален тим с 3:0 гейма насред Варна, в отделните части 25:16, 25:20, 25:21. И тази вечер публиката в зала „Конгресна” бе плътно зад момчетата на Пламен Константинов, но съперникът беше по-подготвен и заслужи напълно триумфа си. Французите впечатлиха с играта си при начален удар, а освен това бяха на познатата си висота и в защита. В същото време днес сервисът на българския тим изневери, с което допълнително улеснихме задачата на „петлите”.

Както се очакваше, срещата започна изключително равностойно и се развиваше точка за точка. Съвсем заслужено първото техническо прекъсване дойде при само точка разлика - 8:7 в полза на гостите. „Петлите” успяха първи да дръпнат в резултата (11:8), което стана възможно след отличната им игра в защита и прецизната блокада на Льо Ру. Въпросният Льо Ру, който е висок 209 сантиметра, влезе в неприятна за нашия тим серия и с няколко отлични начални удара, които не успяха да бъдат овладени от Салпаров и Алексиев, преднината на „петлите” стана 16:10 до втората техническа пауза.

За жалост французите продължиха да ни тормозят със сервис и в един момент преднината им стана 22:14. До края на гейма момчетата на Лоран Тили нямаше как да изпуснат толкова комфортна преднина и след 25:16 се поздравиха с успех в първия гейм.

Статистиката първата част също бе красноречива  - 4 блокади и 4 аса за французите, срещу две нули по същите показатели за нашия тим.
За радост втората част започна далеч по-оптимистично за нашия тим. След няколко мощни атаки на Владимир Николов и Тодор Алексиев, „трикольорите” успяха да вземат крехък аванс преди първата техническа почивка, която дойде при 8:6.

Веднага след прекъсването обаче французите успяха да обърнат резултата в своя полза – 9:8, а при една от точките Пламен Константинов реагира бурно на съдийско решение, в резултат на което селекционерът получи жълт картон. В средата на гейма, подобно на първата част, „петлите” успяха да дръпнат в резултата и натрупаха аванс от 3 точки – 13:10. След бомбени сервиси на Льо Ру пък авансът на французите стана още по-стряскащ - 16:10.

Последва активизация в нашия лагер, която дойде най-вече в резултат на няколко невероятни спасявания на Теди Салпаров и добри блокади на Ники Николов. Така успяхме да се доближим само на 2 точки – 17:19, но това беше всичко, до което стигнахме в този гейм. Последва нова силна серия на французите и те затвориха частта с 25:20.

Третият гейм започна с лека преднина на Франция и първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:6. Последваха обаче няколко силни блокади на нашите и резултатът беше изравнен за 9:9. След аут на Рузие „трикольорите” за първи път в гейма успяха да поведат – 10:9. Геймът продължи да се развива точка за точка и втората техническа пауза дойде при 16:15 за нашите. В самия край на гейма французите успяха да запишат две поредни точки и да поведат с 22:20, след което си подсигуриха и крайния успех.

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 0:3 (16:25, 20:25, 21:25)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Владимир Николов, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро
Селекционер: Пламен Константинов

ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти, Антонен Рузие, Ървин Нгапет, Кевин Тили, Кевин Льо Ру, Никола Льо Гоф - Женя Гребенников-либеро
Селекционер: Лоран Тили.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"