2. Волейбол
  3. Франция оглави класирането в група B след победа над Корея

Франция оглави класирането в група B след победа над Корея

Франция оглави класирането в група B на Световната волейболна лига. Пред 2 500 зрители в залата в Монпелие, французите победиха тима на Корея с 3:1 гейма (25:18, 25:19, 16:25, 25:21). Антонин Рузие бе най-резултатен за победителите с 18 точки, а с 13 се отличи Ронам Ваделюкс. За Корея Сун-Мин Муун реализира 12.

Старши треньорът на гостите Ком Хо-чул оправда отбора за загубата, като акцентира върху факта, че тимът, който се изгражда е много млад и неопитен. „Играчите ми са млади и им липсва опит, още повече ние пристигнахме ден преди мача и часовата разлика няма как да не окаже своето влияние. Уморени сме”, заяви кореецът на пресконференцията след мача.

Треньорът на французите Филип Блейн пък бе категоричен, че Франция е трябвало да спечели мача с 3:0, но отпускане в третия гейм не им е позволило това да се случи.

Франция има 9 точки от 3 победи и 2 загуби, докато Корея е на последното 4-о място с 6 (2 успеха и 3 поражения).